info@bramando.pl
19-01-2020
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. dowiedz się więcej
 

FAQ

Czym jest brama przesuwna i jak ona funkcjonuje?
Brama wjazdowa w formie bramy przesuwnej to w dzisiejszych czasach rozwiązanie innowacyjne i zapewniające oszczędność miejsca w przypadku wjazdu na posesję. Zaletą tej bramy jest to, że przestrzeń boczna może być stale użytkowana, co daje przewagę nad bramami dwuskrzydłowymi. Napęd elektryczny do bramy przesuwnej jest skonstruowany w taki sposób, że nie wymaga częstej konserwacji. Brama przesuwna nie potrzebuje ani szyny, ani rolek. Jest samonośna i niezależna od rodzaju podłoża. Brama otwiera się i zamyka przesuwając w jedną stronę przy pomocy koła zębatego i listwy zębatej. Prowadzenie bramy odbywa się dzięki systemowi rolek: nośnych i prowadzących, wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Innowacyjną bramę dopełnia nowoczesny napęd elektryczny, którego wszystkie elementy znajdują się w słupku, przez co nie jest wymagany żaden agregat zewnętrzny. Brama przesuwna może zostać wykonana w każdym oferowanym wzorze.
Jaka jest maksymalna szerokość zamówieniowa bramy przesuwnej?
W przypadku bram przesuwnych dedykowanych prywatnym inwestorom maksymalna szerokość światła wjazdu wynosi 6 metrów, a w obszarze przemysłowym aż 12 metrów. Zamówienie dwóch bram zbieżnych pozwala na osiągnięcie światła wjazdu o szerokości 24 metrów.
Jak długa jest brama wliczając w to długość ogona (tylnej części bramy)?
Długość ogona zależna jest od szerokości światła wjazdu. Przykładowo: jeżeli brama ma szerokość zamówieniową 3,5 m, razem z ogonem jej długość wynosić będzie 5 metrów. Brama 6-metrowa wymaga natomiast ogona o długości 2,1 m, co daje całkowitą długość 8,1 m. Wymiary te należy uwzględnić już na etapie projektowania.
Jak duży musi być fundament pod bramę?
W budownictwie prywatnym panuje zasada: dwa metry długości, pół metra szerokości i około jednego metra głębokości. W przypadku przygotowania fundamentu należy wkleić stalowe szpilki, które przy pomocy płytki utrzymują całą konstrukcje. Kabel ziemny NYY 3x1,5 mm należy przeprowadzić przez fundament i doprowadzić dołem do słupa napędowego. Fundament przy bramach przemysuowych jest odpowiednio większy – w przypadku każdej bramy jest on dopasowywany indywidualnie.
Na co trzeba zwrócić uwagę w przypadku montażu bramy przesuwnej?
Ważne: Przed rozpoczęciem prac fundamentowych należy sprawdzić, którędy doprowadzone są media (prąd, gaz, woda)!
Innowacyjny napęd w słupku
BRAMANDO.PL oferuje nowoczesny napęd elektryczny wbudowany w słupku. Jest on skonstruowany w taki sposób, że nie wymaga częstej konserwacji. Brama przesuwna nie potrzebuje ani szyny, ani rolek. Jest samonośna i niezależna od rodzaju podłoża. Brama otwiera się i zamyka przesuwając w jedną stronę przy pomocy koła zębatego i listwy zębatej. Prowadzenie bramy odbywa się dzięki systemowi rolek: nośnych i prowadzących, wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Innowacyjną bramę dopełnia nowoczesny napęd elektryczny, którego wszystkie elementy znajdują się w słupku, przez co nie jest wymagany żaden agregat zewnętrzny. Poza obsługą bramy za pomocą nadajników istnieje możliwość zainstalowania wyłącznika kluczykowego, karty kodowej, zamka szyfrowego czy
Co się stanie, gdy zabraknie prądu?
W takim przypadku napęd można odblokować za pomocą dźwigni, a bramą będzie można płynnie otwierać i zamykać ręcznie.
Jakie zabezpieczenia posiada brama?
Standardowo brama wyposażona jest w napęd elektryczny, posiada lampkę sygnalizacyjną umieszczoną na słupku z napędem oraz wyłącznik przeciążeniowy wbudowany w silniku, który w przypadku rozpoznania przeszkody zatrzyma bramę. Dodatkowo można zamówić przewodowe fotokomórki, które firma BRAMANDO.PL zamontuje na życzenie Klienta.
Jak montowane są elementy ogrodzenia?
Segmenty przymocowywane są do słupków stalowych lub istniejących już betonowych za pomocą uchwytów montażowych. Słupki stalowe betonuje się w ziemi na głębokość około 50 centymetrów albo przykręca się na przyspawanej stopie montażowej.
Co oznacza pojęcie „cynkowanie ogniowe”?
Cynkowanie ogniowe zgodne z normą PN EN ISO 1461 to obecnie najlepsza ochrona antykorozyjna dla elementów ogrodzeniowych. Poprzez zanurzenie w kąpieli stopionego cynku (zawartość cynku w stopie minimum 98,5 %) w temperaturze 450° C nakładana jest metaliczna powłoka cynkowa. Dzięki temu tworzy się warstwa z cynku i stali oraz niezwykle odporna ogniowa powłoka cynkowa. Materiał spawany jest jeszcze przed cynkowaniem, dzięki czemu również spawy odporne są na korozję. Wewnętrzna strona słupków ogrodzeniowych i bramowych również jest zabezpieczona przed rdzą, co chroni je w kontakcie z wilgocią.
Co oznacza pojęcie „malowanie proszkowe”?
Wykorzystując technologię elektrostatyczną, nasze systemy ogrodzeniowe są malowane proszkowo w dużych malarniach, a dzięki kilkudziesięciu różnym dyszom na powierzchni ocynkowanej stali tworzy się równomierna powłoka farby. Następnie elementy przechodzą automatycznie do suszarni. Producent ogrodzeń zapewnia 10 lat gwarancji na elementy ocynkowane i malowane proszkowo.
Brama przesuwna i skrzydłowa – którą wybrać?
Oba warianty znajdują się na podobnym poziomie cenowym. Decydująca jest tak naprawdę sytuacja na placu budowy. Ograniczeniem dla bramy skrzydłowej są przeszkody w promieniu otwarcia, podczas gdy wymagana wartość przy bramie przesuwnej to szerokość światła wjazdu plus maksymalnie 2,1 m. Przykładowo: jeżeli brama ma szerokość zamówieniową 3,5 m, razem z ogonem jej długość wynosić będzie 5 metrów. Brama 6-metrowa wymaga natomiast ogona o długości 2,1 m, co daje całkowitą długość 8,1 m. Zarówno w bramie przesuwnej, jak i skrzydłowej istnieje możliwość wykonania w każdym możliwym wzorze.
Czy ogrodzenia sprzedawane są w komplecie?
Oferujemy zarówno kompletne ogrodzenia, jak i pojedyncze elementy – decyzja należy do Klienta. W przypadku systemów ogrodzeniowych dostawa obejmuje zawsze całość materiału, to jest od bramy, furtki czy segmentu aż po elementy montażowe. Najważniejszą zaleta jest fakt, iż każde ogrodzenie projektowane jest indywidualnie i może zostać wykonane z dokładnością do jednego centymetra.
Czy w przypadku furtek, bram i segmentów istnieje coś takiego jak wymiary standardowe?
Nasz dostawca oferuje wysokości, szerokości i wykonanie zawsze zgodnie z życzeniem Klienta, a więc po dostarczeniu konkretnych danych.
Czy istniejące już odcinki można uzupełnić?
W większości przypadków jest to możliwe, ograniczeniem jest wybór wzoru.
Czy bramy można montować na słupach mocowanych na stopie?
Ze względu na statykę słupki bramowe są betonowane. Również bramy przesuwne montowane są na betonowym fundamencie zależnym od szerokości bramy.
Jak mogę zaprogramować nadajniki?
Nadajniki znajdujące się w komplecie są już uprzednio zaprogramowane. Piloty zamówione dodatkowo można w bardzo prosty sposób zaprogramować. Instrukcję znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce „Produkty”.
Jak zostanie przelany na papier mój pomysł dotyczący ogrodzenia?
Proszę odwiedzić jedną z naszych filii lub skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo celem przedstawienia planu ogrodzenia. Na podstawie długoœci odcinka, wysokości, wzoru ogrodzenia, koloru, przebiegu łuku, rodzaju bramy i dodatkowego wyposażenia będziemy w stanie stworzyć pierwszą, ale już konkretną ofertę cenową. Położenie poszczególnych elementów względem siebie nie jest na tym etapie istotne. W przypadku pomiaru w terenie zostaną z Państwem omówione wszystkie wymiary, wyposażenie i ułożenie elementów ogrodzeniowych. Na podstawie pomiaru będziemy w stanie przygotować kolejną ofertę uzupełnioną o rysunki techniczne.
Jak zamawiać?
Z racji tego, że nasze towary są produkowane na indywidualne zamówienie, potrzebne są dokładne wymiary podane przez Państwa, albo pomiar na miejscu montażu. Jeśli zaakceptują Państwo naszą ofertę łącznie z rysunkami technicznymi i odeślą nam Państwo podpisane dokumenty, wystawione zostanie potwierdzenie zamówienia i faktura zaliczkowa w wysokości 40% wartości zamówienia. Po otrzymaniu wpłaty zamówienie zostanie niezwłocznie przesyłane do producenta.
Jak długo trwa produkcja ogrodzenia?
Czas dostawy wynosi 6-10 tygodni od momentu otrzymania wpłaty.
Kiedy moje ogrodzenie będzie zamontowane?
Już w przypadku ustalenia terminu dostawy ustalimy z Państwem termin montażu, który odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy to prace fundamentowe, drugi obejmuje montaż elementów ogrodzeniowych.
Czy istnieje możiwość demontażu istniejacego ogrodzenia?
Na ogół nie, jednak istnieje możliwość indywidualnych ustaleń przy okazji pomiaru na miejscu montażu.
Kiedy należy zapłacić?
W chwili potwierdzenia zamówienia należy zapłaciæ 40% wartości ogrodzenia, resztę w momencie dostawy towaru. Montaż rozliczany jest w dwóch ratach po 50%. Pierwsza płatna jest w momencie prac fundamentowych, druga natomiast po montażu końcowym przez przekazanie pieniędzy montażyście. Akceptujemy płatność gotówką, przedpłatę lub przelew internetowy.
Jakie są możliwości zapłaty?
Najczęściej wybieraną forma jest przelew bankowy. Akceptujemy również przelewy bankowe online oraz bezpieczne płatności kartami Visa, Mastercard.
Ile wynosi koszt dostawy?
https://bramando.pl/dostawa